logo

PRAGODENT

27. ročník mezinárodního dentálního veletrhu

3. - 5. 10. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Pragodent Archiv aktualit PRAGODENT 2016 sice menší, ale úspěšný!


 

Aktualita

PRAGODENT 2016 sice menší, ale úspěšný!

10. 10. 2016
 
 

Je to na první pohled jednoduché konstatování: menší ale úspěšný. Ovšem, každému, kdo jen trochu sledoval letošní „hrátky“, které se kolem 24. ročníku tohoto tradičního veletrhu odehrávaly, je jasné, že tak přímočaré to není a nebylo. Přes nejrůznější výhrůžky a varování se veletrh uskutečnil a byl velice slušně obsazen i navštíven. Ukázalo se především, že na českém trhu, ale i v zahraničí je pořád dostatek kvalitních firem, které mají zájem oslovit zubní lékaře a techniky a nabídnout jim vskutku širokou škálu produktů – a to každoročně. Navíc zafungovala skutečnost, že mnohé z výrobků velkých světových firem může nabídnout více našich firem, proto k tomu návštěvníci také přistupovali s vědomím, že když to či ono nebude k mání ve stánku nezúčastněné firmy, s velkou pravděpodobností to nabídne jiný vystavovatel.

Jako v letech minulých se PRAGODENT zaskvěl mnoha krásnými a propracovanými expozicemi, lhostejno, zda v Pravém křídle, Střední hale anebo Levém křídle Průmyslového paláce. Všude tam bylo se čemu obdivovat – a především tomu, jak letos dominovala snaha co nejlépe nabídnout své produkty a vytvořit odbornému návštěvníkovi co nejlepší podmínky pro absorbování bohaté nabídky.

Znovu se potvrdilo, jak je pro veletrh B2B typu důležitá, ba podstatná, participace a partnerství profesních organizací a sdružení. Na Pragodentu se to prokázalo v případě České stomatologické komory, která se k této roli dokonce vrátila po několikaleté absenci anebo Komory zubních techniků ČR. Obě tato sdružení dokázala spolu s organizátory oslovit příslušnou odbornou veřejnost a eliminovat do značné míry nejrůznější negativní předveletržní kampaně.

Až na drobné výjimky se setkávali pořadatelé s pozitivním hodnocením od vystavovatelů - návštěvnost sice byla o přibližně čtvrtinu menší než v letech minulých, ovšem povětšinou panovalo poznání, že přišli „ti praví“, tedy lidé, kteří vyhledali návštěvu veletrhu s konkrétním cílem nákupu či pořízení pomůcek a techniky. Jako zajímavý pozitivní element zafungovalo i tradiční prostředí Průmyslového paláce a prostě znalost prostředí a konfigurace expozic.

Čísla návštěvnosti z roků předcházejících byla navíc ovlivněna i pořádáním Pražských dentálních dnů nebo Dental Summitu, což v souhrnu znamenalo bezmála dvě tisícovky lidí. Pozitivní informací v tomto směru je, že vše nasvědčuje tomu, že Pražské dentální dny se v roce 2017 opětovně budou konat v termínovém souladu s Pragodentem.

Takže vlastně jen otázka na konec – proč by se jubilejní 25. ročník veletrhu PRAGODENT neměl konat v říjnu 2017 v Průmyslovém paláci Výstaviště v Holešovicích? INCHEBA EXPO  Praha s tím ve svých plánech najisto počítá!

PRAGODENT 2016

počet přímých vystavovatelů

97

celkový počet zastoupených firem

299

počet návštěvníků

5 814

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/3/1512468872PD_banner_1920x1024px.jpg0 0
11